1. Basis:

Claude Shannon (informatietheorie)
Noam Chomsky (formele talen)
Lotfi Zadeh (fuzzy logic)
Norbert Wiener (cybernetica)

2. Transistors:

William Shockley, John Bardeen, Walter Brattain (germanium-transistor)
Gordon Teal (silicium-transistor)

3. Buizencomputers:

Maurice Wilkes (EDSAC)
Tom Kilburn (Manchester "Baby")
Sergej Lebedev (UdSSR-computers)
Jay Forrester (MIT-computers)

4. Duitsland:

Heinz Nixdorf (NCAG)
Heinz Billing (Göttingense computers)
Joachim Lehmann (DDR-computers)
Friedrich L. Bauer (PERM, stapelgeheugen en nog veel meer)

5. Mainframe:

Fred Brooks (IBM 360)
Gene Amdahl (Amdahl-computers)
Heinz Zemanek (Mailüfterl)
Fritz-Rudolf Güntsch (TH Berlijn, BMFT)

6. Minicomputer:

Ken Olsen, Gordon Bell (DEC)
An Wang (Wang),
Otto Müller, Ilse Müller (NCAG, CTM)

7. Computerchip:

Gordon Moore, Robert Noyce (Fairchild IC)
Jack Kilby (TI IC)

8. Microprocessor:

Ted Hoff, Federico Faggin (Intel 4004)
Jerry Sanders (AMD)
James Clark (SGI-processor)
Chuck Peddle (MOS Technologies)

9. Microcomputer:

Steve Jobs, Steve Wozniak (Apple)
Ed Roberts (Altair)
François Gernelle (Micral)

10. Personal Computer:

Don Estridge, William Lowe (IBM PC)
Robert Taylor (Xerox Alto)
Jef Raskin (Macintosh)
Rod Canion (Compaq)

11. Computersysteme:

Andreas von Bechtolsheim (Sun)
Mark Hannah (SGI)
Jeff Hawkins (Palm Pilot)
Bill Moggridge (Laptop)

12. Supercomputer:

Seymour Cray (Cray)
Daniel Hillis (Thinking Machine)
Thomas Sterling (Linux-Cluster)

13. Processortechniek:

Carver Mead (VLSI)
John Cocke (RISC)
Robert Dennard (transistorgeheugen)
Alain Martin (asynchrone processor)

14. Randapparatuur:

Douglas Engelbart (muis)
Alan Shugart (vaste schijf)
Gary Starkweather (laserprinter)
Wolfgang Helfrich (lcd-scherm)

15. Informatica:

Donald Knuth ("The Art of Computer Programming")
Edsger Dijkstra (gestructureerd programmeren)
Niklaus Wirth (talen)
Charles Simonyi (Microsoft)

16. Besturingssystemen:

Linus Torvalds (Linux)
Ken Thompson, Dennis Ritchie (UNIX)
Gary Kildall (CP/M)
Tim Paterson (QDOS/MS-DOS)

17. Programmeertalen:

John Backus (FORTRAN)
Grace Hopper (Compiler)
John Kemeny, Tom Kurtz (BASIC)
James Gosling (Java)

18. Gebruikersinterfaces:

Alan Kay (grafische Interface)
Ivan Sutherland (virtual reality)
Susan Kare (Apple-symbolen)

19. Databases:

Larry Ellison (Oracle)
Edgar Codd (relationale database)
Wayne Ratliff (dBase)

20. Toepassingsprogramma's:

Dan Bricklin, Mitch Kapor (spreadsheet)
Stephen Wolfram (Mathematica)
Michael Shrayer (tekstverwerking)
Kai Krause (grafisch)

21. Softwarehuis:

Hasso Plattner (SAP)
Ross Perot (EDS)
Robert Young (Red Hat voor Linux)

22. Kunstmatige intelligentie:

Ed Feigenbaum (expert systems)
John McCarthy (LISP)
Frans Morsch ("Fritz")
Wolfgang Wahlster ("Verbmobil")

23. Computergrafiek:

Daniel Langlois (Softimage)
Ed Catmull (RenderMan)
Benoit Mandelbrot (fractals)
Nadia Magnenat-Thalmann (MIRALab)

24. Robotica:

Rodney Brooks (nieuw paradigma; meerbenigen, gezichten)
Ichiro Kato (tweebenigen)
Joseph Engelberger (industrierobots)
Gerd Hirzinger (handen)

25. Netwerken:

Larry Roberts, Frank Heart ( ARPANET)
Vinton Cerf (TCP/IP)
Robert Metcalfe (ethernet)
Ray Tomlinson (e-mail)

26. World Wide Web:

Tim Berners-Lee (WWW)
Marc Andreessen (browser)
Larry Page, Sergey Brin (Google)
Pierre Omidyar (eBay)

27. Cryptologie:

Whitfield Diffie, Martin Hellman (openbare sleutels)
Ronald Rivest (RSA)
Phil Zimmermann (PGP)
Wau Holland (CCC)

28. Manager:

Bill Gates (Microsoft)
Bill Hewlett, David Packard (Hewlett-Packard)
Andy Grove (Intel)
Hans-Olaf Henkel (IBM Duitsland)

29. Media:

Esther Dyson (Release 2.0)
Wolfgang Back, Wolfgang Rudolph (WDR Computerclub)
Walter Fuchs ("Knaurs Buch der...")
Werner "Tiki" Küstenmacher (PC-boeken)

30. Spelen:

Nolan Bushnell (Atari)
Shigeru Miyamoto (Nintendo)
Bruce Artwick (vluchtsimulator)
John Conway ("Life")

31. Teams:

Amerikaanse hackers
Japanse Otaku
Indische programmeurs
Wereldwijde dotcoms

32. Science Fiction:

William Gibson (Cyberpunk)
Isaac Asimov (robots)
Neal Stephenson ("Cryptonomicon")
Stanislaw Lem (robots, Virtual Reality)

33. Virtuele personages:

Lara Croft (Tomb Raider)
Pac-Man (spelpersonage)
Kyoko Date (cyberpopster)
Ananova (nieuwsavatar)

34. Audiovisueel:

Karlheinz Brandenburg, Bernhard Grill, Harald Popp, Heinz Gerhäuser, Jürgen Herre, Ernst Eberlein (MP3)
Robert Glaser (Real Networks)
Shawn Fanning (Napster)
Kraftwerk (technomuziek)

35. Filosofie:

Joseph Weizenbaum (IT-criticus)
Marshall McLuhan (mediagoeroe)
Max Bense (computerfilosoof)
Gotthard Günther (computerfilosofie)

36. Paderborn:

Karl-Heinz Stiller (Wincor Nixdorf)
Burkhard Monien (Uni Paderborn)
Jürgen Sonntag (b.i.b.)
Horst Joepen (Webwasher)

Door deze Website te gebruiken, gaat u ermee akkoord dat deze site maakt gebruik van Cookies. Mogelijkheden voor het deactiveren van Matomo kan gevonden worden op onze Privacy policy.